Для керівників та головних бухгалтерів

Загальний опис системи володіння та утримування сайту

 

Що таке інтернет-сайт?

З чого складається функціонування сайту в мережі?

Які умови є обов'язковими для безперебійної роботи сайту?

 

Мета цієї замітки якомога простіше, буквально в двох словах описати систему, з чого складається володіння та утримування сайту в мережі інтернет. З одного боку, такої інформації в мережі більш, ніж достатньо, з іншого боку, ми постійно стикаємося з тим, що керівники та головні бухгалтери не мають повної картини, а на пошук і вивчення просто немає часу.

 

Отже, сайт

Сайтом зазвичай називають якусь кількість сторінок, пов'язаних в єдине ціле. Сторінки можуть бути статичні і динамічні. На сьогодні, за винятком деяких особливих випадків, всі сайти динамічні. Це означає, що для формування сторінок застосовується так звана система управління контентом (CMS).

Систем управління контентом (CMS) існує багато. Є і платні, і безкоштовні. Одні не краще за інших. Просто у платних є конкретний розробник, який заробляє гроші на продажах і підтримці. Безкоштовні ж, розробляються великим співтовариством програмістів для загального блага.

 

Що таке інтернет?

Якщо зовсім просто, то це величезна кількість комп'ютерів, з'єднаних між собою в мережу. А кожен сайт - це сторінки, у яких є унікальна, єдина в світі адреса.

 

Доменне ім'я

Доменне ім'я - це і є унікальна адреса для сайту. Є певні правила реєстрації та продовження доменних імен. Зазвичай це робиться один раз на рік.

 

Хостинг

Неважливо, одна сторінка, або ціла система управління контентом з десятками або тисячами сторінок, але для функціонування в мережі потрібен комп'ютер, на якому все це буде розташовано і включено у всесвітню павутину. Такі комп'ютери називаються серверами. Таке місце на сервері називається "хостинг". Відповідно послуга розміщення сайту в мережі інтернет і називається "послуга з надання хостингу".

Розташовуватися хостинг може де завгодно, в будь-якій країні світу, це не принципово. Самі по собі хостинги, хоч і мають непогані заявлені параметри, все ж відрізняються в першу чергу надійністю і продуктивністю, а також підтримкою і якістю роботи серверів.

Наскільки хороший той чи інший хостинг стає зрозуміло не відразу, потрібен час. Але тут нічого не вдієш, хіба що прислухатися до чиїхось рекомендацій. В цілому, звичайно, великі топові хостери хороші. Але у невеликих, вузькоспеціалізованих, як наш "Бізнес онлайн", є свій ряд переваг. В першу чергу, це індивідуальна співпраця з кожним замовником, врахування інтересів і особливостей кожного замовника, ручний контроль живою людиною правильної роботи підконтрольних сайтів і хостингу в цілому. Ми готові взяти на себе турботи по регулярному обслуговуванню сайтів.

 

Адміністрування сайту

Сучасний сайт - досить складний програмний продукт. Як правило, дивлячись на сторінки сайту на моніторі комп'ютера, не видно тієї величезної роботи, яку довелося виконати розробнику сайту, щоб ця сторінка вийшла саме така, щоб всі зв'язки на сайті працювали чітко, зрозуміло і зручно.

Але мало зробити все один раз. Будь-який сайт піддається самим різним ризикам. Це і збої обладнання, і помилки людини, і можливі наслідки від робіт по обслуговуванню серверів, і найбільша проблема - це злам сайту хакерами.

Зазвичай всі вразливості, як тільки виявляються, відразу ж виправляють і виправлення випускаються у вигляді нових версій "движків" і "модулів".

Але, щоб сайт не завалився в один прекрасний момент - обов'язково потрібна людина, яка б всі питання справної роботи сайту щодня тримала на контролі. Це і своєчасне резервне копіювання, і відстеження оновлень ядра сайту і всіх застосованих модулів і тем.

В іншому випадку, чекати неприємностей довго не доведеться. І тоді буде потрібно у багато разів більше зусиль і грошей, щоб знову все привести до ладу. І це ще невідомо, яка частина розміщеної інформації буде втрачена назавжди. Детальніше про це тут https://allonlinebusinesstools.com/pro-virusi.

Крім того, розміщення матеріалів на сайті теж вимагає деяких навичок і знань. Нічого особливо складного в цьому немає, але знань одного "Ворда" буде мало. Щоб розміщувати матеріал на сайті, треба добре орієнтуватися в адміністративній частині сайту, розуміти, як, де і якими способами вставляються тексти, зображення, посилання, як форматується текст для правильного виведення на веб-сторінці і як помістити новий матеріал до відповідних розділів і вивести його в потрібних пунктах меню.

 

Отже, щоб мати сайт, треба:

  • зареєструвати доменне ім'я,
  • купити місце для фізичного розміщення сайту (хостинг),
  • створити власне сайт,
  • розмістити його на хостингу
  • і організувати постійний моніторинг роботи і чітке адміністрування сайту,
  • а також грамотну публікацію контенту.